O mnie

Witam na moim blogu, założonym w 2009 roku. Mam na imię Maciek.

Jestem pasjonatem ogrodów i wszystkiego co z nimi związane. Na moim blogu znajdziesz sporo porad ogrodniczych oraz informacji o kwiatach doniczkowych, kwiatach balkonowych, roślinach ogrodowych, uprawie warzyw oraz inne ciekawostki ogrodnicze.
W moim ogrodzie staram się unikać nawozów mineralnych oraz środków ochrony roślin i stosować naturalne metody uprawy, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Zawsze zastosowanie chemii w ogrodzie to dla mnie ostateczność.
Przydomowym ogrodem zajmuje się od 20 lat, dlatego mam już spore doświadczenie, ale nadal chętnie się uczę i poszukuje nowej wiedzy. Praktycznie cały wolny czas spędzam na działce doglądając roślin lub na czytaniu literatury fachowej oraz stron internetowych o ogrodach i blogów ogrodniczych.

Największą przyjemność sprawia mi praca przy warzyw takich jak pomidor, ogórek, cukinia czy fasola piękny jaś. Aczkolwiek na mojej działce znalazło się również miejsce dla roślin ozdobnych, owocowych oraz kwiatów.

Ten blog powstał, aby podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami oraz, aby poznać podobnych do mnie pasjonatów.

Oprócz tematyki roślin sporo miejsca poświęcam ciekawym przepisom dzięki, którym można przerobić nadwyżkę plonów z działki. Bardzo lubię robić wina domowe oraz nalewki. Moje ulubione to wino z rodzynek oraz nalewka wiśniowa. Zachęcam do zapoznania z przepisami.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Popularne posty