wtorek, 12 maja 2020

Stolik i krzesełko do karmienia dla dziecka – rodzinnie w ogrodzie


Rodzinnie spędzony czas w ogrodzie jest bezcenny. Mama i tata oraz dorośli goście mają do dyspozycji wygodne meble ogrodowe. Co jednak zapewnić dzieciom, aby wspólny czas był tutaj przyjemnością? Przyda się stolik oraz krzesełko do karmienia najmłodszych pociech. Sprawdźmy, jak je wybrać.

 

Stolik dla dziecka – czas na zabawę

 

Dzieci w ogrodzie zwykle się nie nudzą. Tutaj nie brakuje inspiracji. Do zabawy wystarczy piasek, znaleziony patyk, kamień i... rówieśnicy. Nie zawsze jednak pociechy mogą liczyć na rodzeństwo bądź inne dzieci. Gdy pozostają same, a rodzice chcą również się zrelaksować, zaczyna im brakować zajęcia. I w tym momencie warto pomyśleć o zakupie stolika dla pociechy, który posłuży do rozmaitych zabaw.

 

Tego typu stolik jest oczywiście wielofunkcyjny i z powodzeniem dziecko może przy nim zasiąść, by zjeść przekąskę, odstawić swój ulubiony kubeczek z napojem. Na rynku znajdujemy stoliki, które są rozkładane. Dzięki temu blat posłuży do spożywania posiłków, innym razem do rysowania bądź wykonywania prac plastycznych, a po rozłożeniu może na przykład stać się polem do zabaw klockami lego. Producenci, tacy jak Bazkar, oferują z kolei stoliki, które posiadają wspomniane funkcje, ale i – w zależności od asortymentu – pod rozkładanym blatem znajdują się pojemniki do przechowywania zabawek.

 

Taki produkt jest bardzo wygodny dla dziecka. Daje mu dużo frajdy, może być wykorzystany do szeregu zabaw. Malucha ogranicza tylko jego wyobraźnia. Do tego dochodzi estetyka, przyjazne kolory, zaokrąglone ranty, dzięki czemu rodzice nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swojej pociechy.

 

Krzesełko do karmienia – wspólne posiłki

 

Najmłodsi, którzy są na etapie uczenia się samodzielnego jedzenia, skorzystają z krzesełek do karmienia. Będzie to również ułatwienie dla rodziców, tym bardziej pośród ogrodowej przestrzeni. Takie krzesełko można przysunąć do stołu, przy którym smakołykami raczą się wszyscy goście. Wreszcie wszyscy jedzą wspólnie!

 

Odpowiednio dobrane krzesełko do karmienia wspomaga naukę samodzielnego jedzenia przez dziecko. Dla pociechy staje się również dodatkowym miejscem do zabawy, na przykład rysowania. Miejsce na blacie przeznaczone na kubeczek, specjalnie wycięte, sprawia, że zostaje zminimalizowane ryzyko przewrócenia się kubka lub butelki z napojem. Gdyby dziecko miało być posadzone na ławie przy zwykłym stoliku ogrodowym, nie obyłoby się bez plam, rozmaitych zabrudzeń, a rodzicom w żadnym wypadku nie byłoby wygodnie karmić malucha.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupów

 

Zarówno stolik, jak i krzesełko do karmienia dziecka, muszą być dobrane do wagi i wieku pociechy. W przypadku krzesełka chodzi o to, by konstrukcja wytrzymała obciążenie, a przy tym zapewniała swobodę ruchów. Jeśli zaś rozważamy zakup stolika, znaczenie będzie miała jego wysokość, a to wiąże się oczywiście z wiekiem dziecka. Związane jest to z tym, że pociesze powinno być wygodnie bawić się przy blacie, a siedząc na zwykłym krzesełku dostawionym do stolika, kręgosłup musi pozostawac w prawidłowej pozycji.

 

 

Atestowane produkty, materiały bezpieczne dla dzieci, zaokrąglone ranty i brak zastosowania farb czy lakierów, które są toksyczne. To najważniejsze cechy, jakie muszą posiadać stoliki i krzesełka do karmienia wybierane dla dzieci. Chodzi przecież nie tylko o funkcjonalność i estetykę takich artykułów, ale również o zapewnienie, że ich codzienne lub okazjonalne użytkowanie, przez najbardziej wymagającą grupę odbiorców, nie będzie się wiązało z żadnym ryzykiem dla zdrowia.materiał zewnętrzny

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Popularne posty