poniedziałek, 27 maja 2019

Ciekawe blogi ogrodnicze, które warto śledzić

Blogi ogrodnicze są tworzone przez pasjonatów pielęgnacji ogrodów i uprawy roślin. Internauci chętnie odwiedzają blogi, ponieważ znajdują tam mnóstwo praktycznych porad ogrodniczych. Nie znajdziemy tam marketingowej papki, którą są przesiąknięte czasopisma branżowe i komercyjne portale z branży ogrodniczej. Jeszcze kilka lat temu blogi były postrzegane, jako internetowe pamiętniki. Dziś stanowią one doskonałe źródło bezpłatnej wiedzy z danej dziedziny, podanej w przystępnej formie. Cenię blogi o ogrodach za to, iż mam możliwość konwersacji, zadawania pytań i wymiany poglądów z osobami zainteresowanymi tym samym tematem.

Blogi ogrodnicze w internecie


Po wpisaniu frazy "blog ogrodniczy" Google zwraca prawie 4 miliony wyników dla tej frazy. Na tej podstawie można wyciągnąć wnioski, iż blogów ogrodniczych w sieci jest bardzo dużo. Znalezienie tych najbardziej wartościowych nie jest takie łatwe jak by się mogło wydawać. Dlatego postanowiłem stworzyć listę blogów dla osób poszukujących rzetelnych informacji na temat ogrodów, uprawy i pielęgnacji kwiatów, warzyw, drzewek owocowych i ziół. Tworząc to zestawienie blogów ogrodniczych kierowałem się przede wszystkim tym, aby wybrać blogi, które zawierają duża ilość wiedzy oraz mają estetyczny wygląd i ładne zdjęcia, które przyciągają uwagę.

Blogi ogrodnicze, które warto śledzić (kolejność przypadkowa) 


ogrodprzydomowy.pl - blog prowadzony przez panią Chrabąszczyk. Można na nim znaleźć wiele ciekawych informacji na temat planowania warzywniaka, doboru odpowiednich roślin do ogrodu, właściwego przygotowania ziemi w ogrodzie i sposobów na oszczędności w ogrodzie. Bardzo przystępnie pisany blog, dobrze się czyta.
blogi ogrodnicze


zogrodemnaty.pl- autorem blog jest Tomek Szostak. Blog stanowi bardzo bogate źródło wiedzy na tematy ogrodowe i nie tylko. Znajdziesz tu również sporo zdjęć ogrodów, z których można czerpać inspirację. Autor prowadzi kapitalną akcję "Busem przez polskie ogrody", w której odwiedza i następnie składa relację z odwiedzin w pięknych ogrodach prowadzonych przez polskich hobbystów

blogi ogrodnicze


ogrodowapasja.blog - ciekawy blog, chociaż w ostatnim czasie niezbyt często aktualizowany. Jeśli planujesz założyć żywopłot z grabu, musisz odwiedzić ten blog. Sporo ładnych zdjęć, które są dla mnie natchnieniem do dalszej pracy nad ogrodem.

ciekawe blogi ogrodniczeogrodniczaobsesja.blogspot.com - permakulturowe spojrzenie na ogród, na blogu znajdziesz sporo informacji na temat ekologicznej uprawy i nawożenia roślin. Oprócz tematyki ogrodniczej znajdziesz tu również przepisy kulinarne na przetwory. Nie wiesz jak ekologicznie nawozić swoje rośliny? Odwiedź ten blog.
blog o ogrodzie


niepodlewam.blogspot.com - blog stanowi solidną dawkę wiedzy na temat uprawy roślin, szczególnie warzyw. Mnóstwo praktycznych porad, które warto zastosować u siebie.

blog o ogrodach


bezogrodek.com - blog prowadzi Łukasz Skop. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat uprawy ciekawych roślin ogrodowych.

blogi ogrodniczeBlogi ogrodnicze to w tym momencie moje ulubione źródło informacji i nowości z branży ogrodowej. To z nich czerpię inspirację i ciekawe rozwiązania, które staram się wprowadzać u siebie w grodzie. Dzięki lekturze wyżej wymienionych blogów jestem wstanie lepiej dobierać wartościowe odmiany roślin do ogrodu i unikać wielu błędów w ich hodowli. Lepiej uczyć się na cudzych błędach. Dawniej podobne role pełniły fora internetowe, na których można było znaleźć mnóstwo wskazówek na temat uprawy roślin. Można było na nich spotkać mnóstwo osób, które miały dużą wiedzę i dzieliły się nią za darmo. Dziś już fora nie są tak popularne, zostały wygryzione przez blogi oraz portale społecznościowe. 

Przy okazji zachęcam do czytania mojego bloga ogrodniczego.

Powyższa lista ciekawych polskich blogów o tematyce ogrodowej będzie sukcesywnie rozbudowywana. 

Znasz wartościowy blog o ogrodach, którego nie ma w powyższym zestawieniu? Daj znać w komentarzu 😉

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam czytać te blogi, które są wymienione w tekście. Teraz nadchodzi jesień, więc będę miała więcej czasu, by nadrobić zaległości w czytaniu. Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesień to idealny moment na nadrobienie zaległości w czytaniu i poszukiwaniu informacji na temat ogrodów. Moja lista książek ogrodniczych i blogów do przeczytania jest bardzo długa. Mam nadzieję, że się wyrobię bo już pod koniec stycznia rozpocznie się wysiew pierwszych warzyw na rozsadę.

   Usuń
 2. Dzięki za liste, własnie szukam ciekawych blogów żeby znaleźć inspiracje i ewentualnie troche wiedzy jak czegoś nie bede wiedział jak zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo, cieszę się, że lista się przyda. Listę ciekawych blogów o ogrodach staram się cały czas sukcesywnie rozbudowywać.

   Usuń
 3. Prznaje że kilka blogów znałam już wcześnie, ale o niektórych usłyszałam 1 raz a są na prawde świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka blogów ogrodniczych przyznaje, że już znałam ale o pozostałych usłyszałam 1 raz a są naprawdę świetne :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukam jakieś blogów w których mowa jest o drzewach owocowych. Jak je sadzić pielęgnować oraz jakie środki ochrony roślin stosować aby rodziły zdrowe owoce. Możesz mi polecić jakieś blogi tego typu?

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że ktoś to zebrał. Może czas na jakąś toplistę blogów ogrodniczych. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam Fajny pomysł z zebraniem tych blogerów 😄 My jesteśmy w świecie blogerów nowi. Sami mamy ogród działkowy od trzech lat. Na swoim blogu opisujemy nasze pierwsze kroki stawiane w ogrodzie niczym na Marsie 😆 Prace ogrodowe są nam obce ale jakoś sobie radzimy. Fajnie że ludzie w takich miejscach dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Często czerpiemy stąd wiedze....Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty